Jak fungují přírodní opalovací krémy a kdy jsou lepší variantou

Letní měsíce se neobejdou bez mnoha hodin strávených na slunci. A není se čemu divit, protože co jiného dělat během hezkého počasí. Působení slunečních paprsků a záření však není pro pokožku zdravé. Nanášení kvalitního opalovacího krému by tak mělo být naprostou samozřejmostí v každém případě. Kromě klasických přípravků můžete zvolit takové, které jsou na přírodní bázi. Jaké mají výhody a kdy je jejich volba na místě? To se dozvíte v tomto článku.

Jak přírodní opalovací krémy chrání pokožku

U klasických přípravků na opalování jde o vytvoření chemické bariéry, která chrání pokožku před proniknutím slunečního záření. V případě přírodních opalovacích krémů je celý princip ochrany založen především na fyzické bariéře. Ta je tvořena z malých krystalků a částic, které přirozeně nepropouští sluneční záření až k pokožce. Bez zbytečné drastické chemie, která by vám před kůži pronikala do těla.

Ideální pro jemnou a citlivou pokožku

A pro koho jsou přírodní opalovací prostředky vhodné? Zjednodušeně se dá říci, že naprosto pro každého. Jejich použití je však velmi důležité hlavně v případě, kdy máte jemnou a citlivou pokožku. To mohou být hlavně děti, nebo starší lidi. Používání opalovacích krémů s přírodním složením je vhodné také pro všechny, kteří trpí ekzémy či jinými vyrážkami.

Foto: Pixabay

Dodržujte pravidelné opětovné nanášení

U všech opalovacích krémů platí, že aby přinášely požadovaný výsledek, musí se správně používat. A to znamená hlavně sledování toho, o jaký SPF faktor se jedná. Jde o číslo, které udává ochranu pokožky ošetřené takovým přípravkem v minutách. Pro výpočet je důležité věděti i to, jak rychle vaše pokožka začíná na slunci rudnout. To se liší u osob se světlým či tmavým typem pokožky. Osoby se světlejší pokožkou by měly číslo SPF násobit například 10 až 15 minutami. U tmavších typů může být hodnota pro násobení klidně i ke 30 minutám. Pokud jste však u vody, je dobré si krém nanášet opakovaně, aby byla ochrana opravdu efektivní.

Zdroj: https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-prirodni-opalovaci-kremy.html a https://www.netoxickadomacnost.cz/Opalovani-c14_0_1.htm

Náhledové foto: Pixabay