Vratislav Mynář

Brífink bez otázek novinářů: Kancléř Mynář neřekl nic nového

Bohužel. Opět jsme se fakticky nic nedozvěděli. Konstatování několika faktů je jen dalším smutným mezníkem ve vyjadřování hradních pánů. Člověku se až zdá, že žije v nějaké velmi špatné komedii. V podstatě nás čekalo jen citování několika paragrafů ústavy, obvinění předsedy senátu z pokrytectví a nic dalšího. Smutné.

Klasický mluvčí hradu na úvod

Pouze konstatoval, že brífink bude bez jakýchkoli dotazů. Jinými slovy, nechal vyniknout jasnému faktu. Půjde o monolog hradního kancléře Mynáře. Ten spustil, byl maximálně neosobní a v podstatě řekl minimální množství nosných informací.

Kancelář prezidenta nemá na nic právo?

Tak nějak to všechno vyznělo. Mynář konstatoval, že o zdravotním stavu prezidenta může být informována jen jeho nejbližší rodina. Tak tuto skutečnost opravdu nikdo nevěděl… Samozřejmě informoval o tom, že předseda Sněmovny Vondráček byl pozván k tomu, aby byla ustanovena ustavující schůze Sněmovny plánovaná na 8. listopadu. Vyvrátil veškeré informace, které by se týkaly podvrhu s podpisem prezidenta a podobně.

Pokrytci v Senátu?

Přesně tímto slovem byl označen Miloš Vystrčil, předseda Senátu České republiky. Ten Hrad prostřednictvím dopisu vyzval, aby informoval o tom, zdali je prezident schopen vykonávat svou funkci. Samozřejmě nechtěl diagnózy ani informace o jeho zdravotním stavu.  

Nakonec pochválili lidi

Ano, nás všechny, kterým záleží na zdraví pana prezidenta. Není pochyb o tom, že na zdraví pana prezidenta záleží i politikům, kteří chtějí znát fakt, zdali dokáže zastávat svůj úřad. Nuž, uvidíme, jak se věci budou mít, nových informací jsem se ale i přes avizování brífinku nedočkali.

Zdroj info: Brífink kancléře Mynáře/ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mynar-informuje-o-stavu-prezidenta-milose-zemana-178122

Hradní kancléř Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *